poniedziałek, 25 stycznia 2016

Dwie serwetki

Dzisiaj pokażę Wam dwie serwetki mojego pomysłu.

Pierwszą wykonałam z elementów, które wykorzystałam w poprzedniej serwetce. Same elementy troszkę zmieniłam i łączyłam je inaczej, a serwetka wyszła bardziej kanciasta ;) Brzeg obrobiłam jednym rządkiem oczek ścisłych. Jej wymiary to ok. 23,5x23,5 cm.Drugą serwetkę wykonałam z dwóch powodów. Po pierwsze chciałam wykorzystać resztę nici, które mi zostały po innych projektach. Ponieważ jednak nie wiedziałam na jak dużą pracę ich wystarczy, postanowiłam coś zaimprowizować. I to jest drugi powód jej powstania. Chciałam się przekonać, czy potrafię samodzielnie wymyślić wzór na okrągłą serwetkę. Według mnie, tworzenie wzorów na okrągłe serwety nie jest prostym zadaniem. Chciałam nie tylko być odtwórcza, ale i twórcza ;) I ku mojej radości i zadowoleniu sprostałam temu zadaniu i teraz już ze spokojnym sumieniem mogę dziergać według innych wzorów i odtwarzać do woli, bo wiem, że potrafię również coś z siebie twórczego wykrzesać ;)Serwetka ma średnicę ok. 24 cm.

Życzę wszystkim miłego wieczoru :)

12 komentarzy:

 1. obie bardzo mi się podobają:) pozdrawiam...♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie śliczne:) Pierwsza bardziej geometryczna i nowoczesna w formie, druga klasyczna. Super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne serwetki.Super pomysł na swoje wykonanie.Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne serwetki :-) Szczególnie podoba mi się ta druga - wymyślona przez Ciebie.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta pierwsza jest bardzo oryginalna w swej kanciastości :) Druga też cudeńko - własny wzór wymyślić to dla mnie zupełny kosmos :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No to ładnie sobie wymyśliłaś :)) - wyszło bardzo twórczo i ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pełna podziwu!!! Śliczne serwetki:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oba wzory mi się podobają-są piękne:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne serwetki! Zwłaszcza ta druga przyciąga mój wzrok. Podziwiam Cię, że odważyłaś się sama wymyślić wzór tej okrągłej :-)

  OdpowiedzUsuń